Sběr kaštanů a žaludů

Každoročně u nás v zimě v honitbě zkrmíme přes tunu kaštanů a žaludů. Se sběrem těchto plodin nám pomáhají i žáci ZŠ a MŠ Smilovice. Za jejich prospěšnou práci jim každoročně poděkujeme na hájence vyhlášením "krále sběračů", odměníme je drobnými dárky a řekneme jim něco o myslivosti a přírodě.

Poděkovat bychom chtěli rovněž honebnímu spolku MS Smilovice-řeka, které tuto každoroční akci sponzoruje.

2022 - vyhlášení krále sběračů kaštanů

Dne 8. 12. 2022 ve 13:00 proběhlo na naší hájence slavnostní vyhlášení nejlepších sběračů a udělení cen. Sběru se v letošním roce zúčastnilo 19 dětí ze základní školy Smilovice. Společně s dětmi přišla do naší hájenky na vyhlášení krále sběračů i paní ředitelka Jana Dybová a paní vychovatelka Aneta Humhalová. Nasbíralo se cca 150 kg kaštanů a žaludů. Před udílením cen jsme uskutečnili přednášku o myslivosti a naší přírodě. Tuto přednášku vedli naši členové Jakub Filipiec, Karel Kniezek a Lukáš Dyba. Dětem jsme vysvětlili důležitost zimního přikrmování různými druhy krmiv, poté jsme je seznámili s naší zvěří, vše jsme demonstrovali ukázkou shozů a preparátů zvěře. Na závěr jsme je poučili o zbraních a manipulaci s nimi.