Výstava trofejí Myslivecká hájenka

Ve dnech 15. - 17. září 2006 se konala v areálu naší myslivecké hájenky historicky první akce pod názvem Výstava trofejí. Tato akce byla určena pro širokou veřejnost. Účelem bylo seznámení veřejnosti s činností našeho mysliveckého sdružení. Vstupné bylo dobrovolné. Veškeré vybrané peníze se investovaly do nákupu krmení pro zvěř. Návštěvníci mohli shlédnout trofeje naší bohatě zastoupené srnčí a jelení zvěře. Dále zde bylo mnoho zajímavých preparací zvěře pernaté a srstnaté. Petr Šturc zde měl velkou výstavu zbraní a střeliva, kterou provázela pro každého zájemce jeho bohatá přednáška. Akce byla zahájena v pátek dopoledne příchodem základní školy Smilovice a mateřské školky Řeka. Myslivecký hospodář Emil Stacha pověděl dětem zajímavosti ze života zvířátek a Václav Šátek pouštěl na počítači hlasy zvěře, které mohou děti v přírodě slyšet. Dále byla na počítači připravena pro veřejnost prezentace o činnosti našeho mysliveckého sdružení. Děti byly z výstavy nadšeny a přislíbily každoroční sbírání kaštanů a žaludů pro zvířátka. Po shlédnutí výstavy se návštěvníci mohli občerstvit dobře vychlazeným pivečkem a pochutnat si na srnčím guláši. Akce se mimořádně vydařila i díky krásnému počasí. I do budoucna počítáme s organizací podobných akcí, které budou sloužit k seznámení lidí s činností myslivců.